T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Siirt İl Sağlık Müdürlüğü Eruh Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
Siirt İl Sağlık Müdürlüğü Eruh Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ziyaret Kuralları

Güncelleme Tarihi: 28/12/2017

ZİYARETÇİ KURALLARI

* Hastanemizde hafta içi 12:00-13:30,17:00-19:00 hafta sonları 12:30-14:30, 15:00-20:00 saatleri arasında hasta ziyareti yapılmaktadır.

* Hastalarımızın sağlığı ve tedavilerinin aksamaması için ziyaretçilerin dışarıdan getirdiği kokulu yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir.

* Hastanemizde enfeksiyon riski ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi nedeniyle 12 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları konusunda aileler bilgilendirilmektedir.

* Enfeksiyon kapma riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.

* Hastanızın sağlığı için ziyaret sürelerini kısa tutmaya özen gösteriniz.

* Hastanemizde tedavi alan diğer hastalarımızın rahatı açısından hasta odasına üçten fazla sayıda ziyaretçinin girmemesi, gürültü yapılmaması konusunda hassas davranılmalıdır.

* Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermesi beklenmektedir.

* Ziyaret öncesi ve sonrası mutlaka ellerinizi yıkayınız.

* Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi rica edilmektedir. Ziyaret sırasında hasta oda kapısında asılı uyarı gördüğünüzde hemşire ile görüşmeden hasta odasına girmeyiniz

* Ziyaretçilerimizin hastane içinde sigara içmesi kesinlikle yasaktır.

DİYALİZ ÜNİTESİ ZİYARETÇİ GİRİŞ/ ÇIKIŞ KURALLARI

* Ünite içine ziyaretçi kesinlikle yasaktır.

* Hastaların acil bir ihtiyacı durumunda birinci derece yakını ziyaret edebilir.

* Diyaliz Ünitesine ziyaretçiler girerken; Önlük, Galoş ve maske takar. Hastaya dokunmadan önce eller yıkanmalıdır, Mümkünse hastaya ve hasta çevresine dokunulmamalıdır.

* Ziyaretçiler, Çıkarken önlüğünü, galoşunu ve maskesini çıkarır. Ellerini yıkadıktan sonra üniteden çıkar.

REFAKATÇİ KURALLARI

* Refakatçiler hastane kurallarına uyacaklardır. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

* Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmayacaktır.

* Hastanemizde refakatçilerin kalması için uygun koşullar sağlanmıştır.

* Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz kullanmalıdırlar, hastane malına zarar veren refakatçi hakkında yasal işlem uygulanacaktır.

* Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması gerekir. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması gerekir.

* Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastalarını hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.

* Hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek ve içecek verilmemelidir.

* Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmamalıdır, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemelidir.

* Refakatçiler hastane dahilinde tütün ve alkollü madde kullanmayacaktır.

* Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilmelidir.